BİLGİYURDU GENÇLİK EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ
        ANASAYFA
        HAKKIMIZDA
        YAYINLARIMIZ
        ÖĞRENCİ KÖŞESİ
        HABERLER
        DUYURULAR
        ETKİNLİKLERİMİZ
        ANKET
        ZİYARETÇİ DEFTERİ
        FOTO GALERİ
        İLETİŞİM
BAYRAK NAMUSTUR
17 Haziran 2014 Salı

Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki Türk bayrağının bir PKK eylemi sırasında yüzü maskeli bir terörist tarafından indirilmesi, söylenip geçilecek veya unutulacak bir olay değildir.

Çünkü, Türk bayrağı, milletimizin namus ve şerefinin simgesi, devletimizin bağımsızlığının sembolüdür. Bu yüzden onu hep göklerde germek ister, sonsuza dek dalgalanması için canımızı seve seve veririz.

Bayrak ve vatan için ölünmeyecekse ordu kurma ve ordu donatmanın da bir anlamı ve mantığı yoktur. Sizin harîm-i ismetinize girildiğinde bir şey yapmıyorsanız mevcudiyetiniz neye yarar?

Devlet niçin vardır?

Türk Silahlı Kuvvetleri niçin var? Cevap istiyoruz.

Çanakkale’yi geçilmez yapan, Sakarya ve Dumlupınar destanlarını yazan Türk Ordusu neredesin?

Seni bu hale kimler getirdi, silahını ve ruhunu kimler aldı elinden?

Genel Kurmay Başkanlığı, konuyla ilgili bildirisinde, bayrağı indiren yüzü kapalı kişinin 14-15 yaşlarında birisi olduğunu söylüyor. Hiç de öyle görünmüyor. Mazeret üretiyorlar ama bu rezaletin mazereti olmaz.

“Çocuk” veya “provokasyon” diyerek konuyu basite indirgeyemezsiniz. Ortada apaçık duran bir hakikat var: Türk vatanı ve milletinin bütünlüğüne, Türk devletinin bağımsızlığına karşı planlı bir saldırı mevcuttur. Bu saldırıyı def etmesi gerekenler, büyük bir aymazlık içinde, siyasi menfaatleri ve şahsi çıkarlarının tutsağı olmuşlardır; vatan, millet, bayrak diye bir kaygıları yoktur.

“Çözüm süreci” diyerek, Türkiye’yi bölünmenin eşiğine sürüklediler.

Bölücü terör örgütü asker yazdı, görmediler; vergi topladı, duymadılar; kendi simgesini açtı, altında halay çektiler; tehdit etti kulaklarını kapadılar; Kürdistan kürdistan yaygaraları atıldı, alkış tuttular; Türkiye’de böyle bir yoktur, diyemediler.

Şimdi sıra bayrağımıza geldi. Ne provokasyonu? Adamlar diyor ki: Burası bizim, çekilin buradan. Bu bayrağa burada yer yok!

Siz hâlâ provokasyon deyip milleti kandırıyorsunuz. Bir defa da millete doğruları söyleseniz olmaz mı? “Emredildiği gibi dosdoğru olunuz.”

Meselâ, Oslo’yu anlatsanız, İmralı pazarlıklarını anlatsanız… ve içinizde birazcık vatan, bayrak, hak ve hakikat sevgisi kalmışsa yanılgılarınızı anlatsanız. Sonra da alıp milleti arkanıza PKK ve uzantısı bütün pislikleri temiz vatan toprağından süpürüp atsanız. Milletin beklentisi budur sizden.

Türk milleti infial içindedir. Sabır taşı çatlamak üzeredir. Onu yalanlarla artık oyalayamazsınız.

Devleti yöneten kadro, suçu komuta altındaki Mehmetçiğe atarak sorumluluktan kurtulamaz. Hepsi doğrudan ve dolaylı olarak sorumludur. Bu nedenle Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan ve Genelkurmay başkanına kadar devletin bütün makamlarını bir kez daha yasalarla belirlenmiş görevlerini yapmaya, “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini korumaya;” davet ediyoruz. Bu görevlerin ifasında acziyet kabul edilemez. Bir acizlik var ise karşılığı da olmalı, istifa müessesesi mutlaka çalıştırılmalıdır.

Özgür bir ülkede iki devlet, iki ordu, iki bayrak olmaz. Yol kesen, araç yakan canilere bir devlet yalvarıp yakarmaz. Mehmetçik katilleriyle pazarlık yapılmaz. Türkiye’nin kaderi bebek katili Öcalan’ın kanlı eline bırakılmaz. Bölücü çakalların özelliği nedir ki, onlara iltimas gösteriliyor? Sözcülerini, dalkavuklarını televizyonlara çıkarıp milletin aklıyla alay ediyorlar.

Siyasi iktidarın çözüm dediği şeyin Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefi olan Türk bayrağını semadan indirmek ve Kürtlere bir devlet kurmak olduğu anlaşılmıştır. Bu yanlıştan acilen dönmelerini bekliyoruz. Dönmezler ise Türk bayrağını koruyamayanların alınlarındaki onursuzluk damgası asla silinmeyecektir.

Ülkemizi yönetenler, bugün olduğu gibi görevlerini ifada basiretsizliğe devam ederlerse, Türk milleti kanı ve vicdanının sesine uyarak bayrağını ve vatanını korumak için mutlaka harekete geçecektir. Nasıl derseniz, söz konusu bayrak ve vatansa, gerisi teferruattır.

   
Diğer Haberler (Son 5)
63. Sayı Dergimiz Yayınlandı
62. Sayı Dergimiz Yayınlandı
61. Sayı Dergimiz Yayınlandı
60. Sayı Dergimiz Yayınlandı
59. Sayı Dergimiz Yayınlandı
     
 
 
     
 

 • Dernek Üyelik Formu
 • Dergi Abonelik Formu
 • Dernek Bağış Formu
 • Sizce Türkiye'nin en Büyük Problemi Nedir ?
  Eğitim
  Sağlık
  Kültür
  Anasayfa  |  Haberler  |  Duyurular  |  Faaliyetlerimiz  |  Anketler  |  Ziyaretçi Defteri  |  Fotoğraf Galerisi  |  İletişim
  © 2009 www.bilgiyurdu.org.tr, Tüm hakları saklıdır.
  Tasarım : www.onrweb.net